Współpraca Numbers Protocol i ACOY w celu wzmocnienia autentyczności treści i ich pochodzenia dla muzyków i wytwórni z całego świata

Ann Beg
3 min readMar 26

--

Numbers Protocol i ACOY z radością ogłaszają współpracę, której celem jest zapewnienie autentyczności treści w sektorze muzycznym poprzez wprowadzanie artystów i wytwórni do ekosystemu Numbers Protocol.

Branża muzyczna od dawna boryka się z problemami związanymi z godziwym wynagrodzeniem dla artystów, autorów piosenek i innych kreatywnych osób działających w tym obszarze. Rozwój serwisów streamingowych doprowadził do dalszego spadku dochodów muzyków, którzy często otrzymują niewielkie kwoty za transmisje swoich utworów. Rozwój NFT pozwala tworzyć nowe źródła dochodów dla muzyków i pozwala im zachować większą kontrolę nad swoimi treściami.

Rosną jednak obawy związane z autentycznością i pochodzeniem treści w przemyśle muzycznym oraz związanymi z nim projektami NFT. Wraz z rozwojem cyfrowej dystrybucji muzyki, powielanie i rozpowszechnianie chronionych prawem autorskim treści bez odpowiedniego podpisania lub wynagrodzenia twórców stało się jeszcze łatwiejsze. Doprowadziło to do problemów związanych z piractwem i nieautoryzowanym wykorzystaniem chronionych prawem autorskim materiałów, co może utrudniać artystom kontrolę swojej własności intelektualnej.

Podobnie obawy co do autentyczności i pochodzenia sprzedawanych treści istnieją w kontekście muzycznych NFT. Bez odpowiednich procesów weryfikacji samo upewnienie się, że sprzedawane NFT jest naprawdę oryginalnym dziełem artysty i że prawa do sprzedawanych treści należą konkretnie do niego, bywa niezwykle trudne. Może to więc powodować problemy związane z oszustwami, wprowadzaniem w błąd i sporami prawnymi dotyczącymi własności intelektualnej.

Numbers Protocol odpowiada na te wyzwania poprzez budowę otwartej, zdecentralizowanej i skoncentrowanej na twórcach sieci, której celem jest udowodnienie pochodzenia i autentyczności mediów cyfrowych. Niedawno Numbers wygrał też konkurs SXSW 2023 w kategorii Web3, umacniając swoją wizję transparentnych i identyfikowalnych danych w dobie rozwoju sztucznej inteligencji.

Dzięki naszej współpracy, ACOY włączy muzyków i wytwórnie do ekosystemu Numbers Protocol, rejestrując ich twórczość za pośrednictwem API Numbers i generując certyfikaty ich zasobów (assetization), a także uruchamiając muzyczne kolekcje NFT na blockchainie Numbers. Christopher, założyciel ACOY, stwierdził: „Autentyczność jest kluczem do budowania zaufania w tej cyfrowej erze. Współpraca ACOY i Numbers Protocol umożliwi zajmującym się muzykom artystom przejęcie kontroli nad swoimi zasobami cyfrowymi, a także ochronę ich fanów, ustanawiając nowy standard zaufania i autentyczności w środowisku mediów cyfrowych”.

Wraz z początkiem tej współpracy witamy pierwszego artystę — Wilczynskiego. Wilczynski jest niemieckim artystą LoFi i beatmakerem z Badenii. Jego utwory można znaleźć na najpopularniejszych playlistach LoFi na Spotify, a on sam może się pochwalić pół milionem słuchaczy miesięcznie. Wkracza on teraz w przestrzeń NFT wraz ze swoim pierwszym projektem Music NFT „Gratitude & Growth” — 6-kawałkową podróżą skupioną wokół radości, spokoju i ciepła.

Podsumowując, partnerstwo między Numbers Protocol i ACOY umożliwi muzykom przejęcie kontroli nad swoimi zasobami cyfrowymi, wyznaczenie nowych standardów zaufania i autentyczności oraz stworzenie trwałych źródeł przychodów.

O ACOY

ACOY to strategiczny lab stworzony przez Chrisa Wieduwilta (chrisdelorean.eth) dla artystów i profesjonalnych muzyków, ułatwiający poruszanie się w nowej i szybko nadchodzącej erze internetu zwanej Web3. Umożliwia on rozpoczęcie korzystania z NFT jako instrumentu budowania społeczności, generując stałe strumienie dochodów, a także pomaga w budowaniu kultury muzycznej skoncentrowanej na kolekcji cyfrowej i doświadczeniach fanów.

Ponadto, założyciel Chris Wieduwilt prowadzi również podcast Music NFT o nazwie „Digital Punks”, skupiający się na dostarczaniu cotygodniowych przeglądów muzycznych związanych z NFT, web3 i sztuczną inteligencją.

Strona | LinkedIn | Twitter

O Numbers Protocol

Numbers buduje zdecentralizowaną sieć zdjęć w celu stworzenia społeczności, wartości i zaufania do mediów cyfrowych. Protokół Numbers na nowo definiuje cyfrowe media wizualne jako aktywa i jest kluczowy w zestawie narzędzi do rejestrowania i pobierania grafik oraz filmów w sieci Numbers.

Wliczamy w to:

· Capture App: Pierwsza na świecie kamera typu blockchain, dzięki której użytkownicy mogą łatwo rejestrować zdjęcia i korzystać z aplikacji Web 3.0.

· Seal API: programiści i przedsiębiorstwa mogą wdrażać Numbers API do rejestrowania zdjęć i uzyskiwania dostępu do swoich adresów i certyfikatów Web3.0.

· Certyfikaty: certyfikaty potwierdzające autentyczność treści wraz z informacją on-chain o ich pochodzeniu

· Marketplace CaptureClub: Natywny rynek NFT, który pozwala twórcom zdjęć sprzedawać i wystawiać swoje dzieła.

· Wyszukiwarka NFT: pierwsza wyszukiwarka Web 3.0 NFT, która pomaga użytkownikom weryfikować historię NFT i zapobiegać potencjalnym oszustwom NFT.

Numbers wspiera czystość mediów cyfrowych i umożliwiają bardziej krytyczne myślenie o interakcjach między naszymi obrazami a otaczającym nas światem. Celem Numbers jest tokenizacja autentycznych zdjęć (zarówno obrazów jak i filmów) w celu stworzenia zdecentralizowanej sieci zdjęć w Web 3.0.

Strona | Twitter | Telegram | Discord | Medium

--

--

Ann Beg

Cryptocurrencies | Marketing and Social Media | 🇵🇱-Eng Translations