Siła Web3: Podepnij swoje pliki do zdecentralizowanego API wspieranego przez NUM

Ann Beg
5 min readMar 10

--

Większość kryptowalut, poza trzymaniem czy stakowaniem, nie ma większej użyteczności, co może stanowić spore wyzwanie dla ich posiadaczy. Ze względu na to, że użyteczność tokenu może stanowić zaporę przed masową adopcją, zespół Numbers z radością ogłasza najnowszy i prawdopodobnie najbardziej znaczący przypadek użycia.

Przedstawiamy Web3 API wspierany przez NUM

Prezentowany jako kolejna iteracja World Wide Web, Web3.0 reprezentuje Internet, który wykorzystuje technologię blockchain do tworzenia zdecentralizowanych, działających bez pośredników aplikacji, które pozwalają użytkownikom zachować większą kontrolę nad swoimi danymi.

I choć może to brzmieć niezwykle atrakcyjnie, to Web3.0 wciąż jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju, oferując niewiele usług umożliwiających dostęp do tej sieci, takich jak np. zdecentralizowana pamięć masowa. Istniejące usługi, takie jak Infura i Pinata, wypełniają część tej luki, jednak dostęp do nich wymaga długiego czasu subskrypcji. Dlatego też, będąc zdecentralizowaną siecią fotograficzną dla Web3.0 i widząc potrzebę większej dostępności usługi Web3 API, a także możliwości wykorzystania NUM, stworzyliśmy usługę API Web3 on-demand, wspieraną właśnie przez NUM. Użytkownicy mogą wykorzystać ją do podpinania plików do zdecentralizowanej sieci, a także prowadzenia innych działań na plikach Web3.

Sprawdźmy, jak to wygląda!

Na początek musimy utworzyć konto Capture i nabyć odpowiedni Token Capture, co najlepiej zrobić poprzez pobranie i zarejestrowanie się w aplikacji Capture. Alternatywnie możesz też wykorzystać do utworzenia konta takie usługi jak API i SDK. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

Aby uzyskać Capture Token zaloguj się za pomocą swoich danych do interfejsu API:

-H “Content-Type: application/json” \

-d ‘{“email”: “user@example.com”,”password”: “your_password”}’

Przykładowa odpowiedź:

{

“auth_token”: “02e6fd05701f49a8d1bd94bf814cfcf0eba5b98a”

}

Mając Capture Token jesteśmy gotowi do działania! Teraz znajdźmy plik, który chcemy przypiąć w zdecentralizowanej pamięci masowej. Interfejs API Numbers wymaga do tego adresu URL pliku lub obiektu pliku. W poniższym przykładzie użyjemy pliku url. Kliknij tutaj, aby go zobaczyć.

Szczegóły:

API Endpoint: https://eoqctv92ahgrcif.m.pipedream.net

Koszt: 0,025 NUM + Gaz (~0,004 NUM na transakcję) za plik miesięcznie. Gaz nie jest wymagany podczas płatności Kredytami.

Metoda: POST

Opis:

Ten endpoint API pozwala deweloperom na przypinanie plików w IPFS za pośrednictwem bramy Numbers (https://ipfs-pin.numbersprotocol.io/ipfs/).

Uwierzytelnienie:

API wymaga odpowiedniego tokena do Autoryzacji. Token ten należy umieścić w headerze prośby, używając następującego formatu: “Authorization: token YOUR_CAPTURE_TOKEN”

Header:

Authorization: token $YOUR_CAPTURE_TOKEN (required)
Content-Type: application/json

Request Body (wymagane):

fileURL (string) lub file (object): Należy określić albo URL pliku, który ma zostać przypięty albo sam obiekt pliku. Jeśli używany jest fileURL, powinien on zostać podany jako ciąg znaków. Jeśli używany jest obiekt pliku, powinien on być wgrany bezpośrednio z systemu.

Request Body (opcjonalne):
pin (boolean): true to pin the file (default: true)
version (integer): CID version (default: 1)

Całość powinna wyglądać następująco:

Odpowiedź:

I gotowe! Plik został zamieszczony w IPFS! Możesz sprawdzić link tutaj.

Cała dokumentacja do sprawdzenia tutaj:

https://docs.numbersprotocol.io/developers/more-tools/ipfs-pin-file-to-ipfs

Jak wspomnieliśmy wcześniej, kluczową cechą interfejsu Numbers API jest funkcja „na żądanie (ang. on-demand)”. Oznacza to, że opłaty naliczane są tylko za te pliki, które podepniesz, czyniąc to rozwiązanie opłacalnym. Zauważmy również, że API Numbers jest wspierane przez NUM, co oznacza, że ​​wszystkie wywołania API opłacane są albo tokenem NUM albo kredytem dostępnym na koncie Capture (w przypadku tego konkretnego interfejsu API jest to 0,025 NUM za plik + opłaty za gaz). Dlatego też tak ważne jest utworzenie konta Capture i posiadanie na portfelu wystarczającej ilości środkami. W przeciwnym razie pliki mogą nie zostać podpięte. NUM można nabyć na scentralizowanych giełdach, takich jak KuCoin czy Gate.io. Alternatywnie możesz też użyć Pancake Swap lub Uniswap. Kreyty NUM możesz zakupić w aplikacji Capture.

Możliwość wykorzystania tokenów NUM do korzystania z konkretnych usług jest ważnym krokiem w zwiększaniu i użyteczności samego tokena. Mamy nadzieję, że w miarę dalszych postępów NUM będzie odgrywać nie tylko ważną rolę w całym ekosystemie Numbers Protocl, ale także w całej przestrzeni Web3. Czy też jesteście tak podekscytowani jak i my?

O Numbers Protocol

Numbers buduje zdecentralizowaną sieć zdjęć w celu stworzenia społeczności, wartości i zaufania do mediów cyfrowych. Protokół Numbers na nowo definiuje cyfrowe media wizualne jako aktywa i jest kluczowy w zestawie narzędzi do rejestrowania i pobierania grafik oraz filmów w sieci Numbers.

Wliczamy w to:

· Capture App: Pierwsza na świecie kamera typu blockchain, dzięki której użytkownicy mogą łatwo rejestrować zdjęcia i korzystać z aplikacji Web 3.0.

· Seal API: programiści i przedsiębiorstwa mogą wdrażać Numbers API do rejestrowania zdjęć i uzyskiwania dostępu do swoich adresów i certyfikatów Web3.0.

· Certyfikaty: certyfikaty potwierdzające autentyczność treści wraz z informacją on-chain o ich pochodzeniu

· Marketplace CaptureClub: Natywny rynek NFT, który pozwala twórcom zdjęć sprzedawać i wystawiać swoje dzieła.

· Wyszukiwarka NFT: pierwsza wyszukiwarka Web 3.0 NFT, która pomaga użytkownikom weryfikować historię NFT i zapobiegać potencjalnym oszustwom NFT.

Numbers wspiera czystość mediów cyfrowych i umożliwiają bardziej krytyczne myślenie o interakcjach między naszymi obrazami a otaczającym nas światem. Celem Numbers jest tokenizacja autentycznych zdjęć (zarówno obrazów jak i filmów) w celu stworzenia zdecentralizowanej sieci zdjęć w Web 3.0.

Strona | Twitter | Telegram | Discord | Medium

--

--

Ann Beg

Cryptocurrencies | Marketing and Social Media | 🇵🇱-Eng Translations