Budowanie będącej własnością użytkowników i tworzonej przez społeczność przyszłości: Numbers Protocol i Matters Lab łączą siły, aby wzmocnić pozycję twórców cyfrowych

Ann Beg
3 min readMar 25

--

Choć internet rewolucjonizuje sposób w jaki przetwarzamy i udostępniamy informacje, to stwarza też wiele problemów dla ich twórców. Scentralizowane platformy Web2 często traktują priorytetowo interesy reklamodawców oraz wielkich firm, pozostawiając niezależnym twórcom niewielką kontrolę nad swoimi treściami czy źródłami dochodów. Celem Matters Lab jest rozwiązanie tego problemu poprzez dostarczenie zdecentralizowanej platformy, gdzie twórcy mają pełną własność oraz kontrolę nad tym, co stworzą.

W tym właśnie kontekście z radością ogłaszamy partnerstwo z Matters Lab, zdecentralizowanym ekosystemem treści, który umożliwia niezależnym twórcom przejęcie kontroli nad swoimi treściami oraz budowanie swoich własnych społeczności. Matters Lab jest wiodącym ekosystemem mediów społecznościowych Web3, dedykowanym tworzeniu sprawiedliwego i transparentnego środowiska dla twórców treści. Centrum ich misji stanowi Matters.News — największa w świecie Web3, zdecentralizowana i otwarta platforma wydawnicza, wspierająca ponad 100 tysięcy twórców treści. Matters.News wykorzystuje zdecentralizowane narzędzie do ochrony prawa cyfrowego, projektowania systemów i społeczności oraz opracowywania innowacyjnych modeli dla nowej gospodarki twórców. Jako zwolennicy pełnej własności i kontroli twórców nad swoją treścią, uważamy w Numbers Protocol, że Matters Lab jest idealnym partnerem do osiągnięcia tej wizji.

Wykorzystujemy w Numbers Protocol najnowocześniejszą technologię w celu stworzenia zdecentralizowanej, promującej społeczność, wartość i zaufanie sieci zasobów. Wizja ta doskonale pasuje do zdecentralizowanego ekosystemu treści Matters Lab, który dedykowany jest właśnie umacnianiu niezależnych twórców. Ponieważ zarówno Matters Lab, jak i Numbers Protocol korzystają z technologii InterPlanetary File System (IPFS), protokołu i sieci peer-to-peer, które zapewniają przechowywanie i udostępnianie danych w rozproszonym systemie plików, niezależni twórcy mogą cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa i niezależności.

Wraz z Matters Lab możemy zaoferować twórcom, tworzony przez użytkowników i zarządzany przez społeczność ekosystem treści, który na pierwszym planie stawia autentyczność, identyfikowalność oraz własność. Spoglądając w przyszłość technologii Web3, partnerstwa takie jak to będą kluczowe w realizacji tego planu.

Dzięki tej współpracy chcemy zintegrować naszą technologię blockchain z Matters.News, aby zapewnić twórcom bezproblemowe przechowywanie, udostępnianie i zarabianie na swoich treściach. Będziemy też rozwijać i wbudowywać funkcje Web3, takie jak narzędzie magazynowania obrazów Numbers czy kampanie wspierające akcje sieciowe, aby móc wspierać twórców treści na całym świecie. Jesteśmy pewni, że dzięki sile zdecentralizowanych technologii nasze partnerstwo zrewolucjonizuje gospodarkę twórców.

Podsumowując, nasze partnerstwo z Matters Labs stanowi ważny kamień milowy w dążeniu do zapewnienia twórcom cyfrowym zdecentralizowanego ekosystemu treści, w którym priorytetem są autentyczność, identyfikowalność oraz własność. Wykorzystując najnowocześniejsze technologie i stosując oparte na współpracy podejście, chcemy zrewolucjonizować sposób, w jaki twórcy przechowują, udostępniają i zarabiają na swoich treściach.

“Dzięki wspólnej wizji, Matters Lab z radością rozpoczyna partnerstwo z Numbers Protocol. Nie możemy doczekać się odkrywania nowych sposobów wzmacniania pozycji naszych twórców i dostarczania im jeszcze bardziej niezawodnych rozwiązań. To partnerstwo będzie korzystne nie tylko dla nas, ale i dla całej gospodarki twórców. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca otworzy nowe możliwości w zakresie innowacji i rozwoju, a tym samym zwiększy wpływ i adopcję zdecentralizowanej technologii “— powiedział Jieping Zhang, założyciel Matters Lab.

Matters Lab

Założone w 2018 Matters Lab jest niezwykle popularnym ekosystemem mediów społecznościowych Web3, definiującym na nowo ekonomię twórców. Dzięki projektowi Matters.News — społeczności ponad 100 000 twórców, którzy sami ustalają reguły, zbudowaliśmy zdecentralizowany ekosystem publikacji treści, który jest wygodny dla użytkowników i dostarcza wysokiej jakości treści i wolność słowa.

Strona | Twitter | Discord | Matters.News

O Numbers Protocol

Numbers buduje zdecentralizowaną sieć zdjęć w celu stworzenia społeczności, wartości i zaufania do mediów cyfrowych. Protokół Numbers na nowo definiuje cyfrowe media wizualne jako aktywa i jest kluczowy w zestawie narzędzi do rejestrowania i pobierania grafik oraz filmów w sieci Numbers.

Wliczamy w to:

· Capture App: Pierwsza na świecie kamera typu blockchain, dzięki której użytkownicy mogą łatwo rejestrować zdjęcia i korzystać z aplikacji Web 3.0.

· Seal API: programiści i przedsiębiorstwa mogą wdrażać Numbers API do rejestrowania zdjęć i uzyskiwania dostępu do swoich adresów i certyfikatów Web3.0.

· Certyfikaty: certyfikaty potwierdzające autentyczność treści wraz z informacją on-chain o ich pochodzeniu

· Marketplace CaptureClub: Natywny rynek NFT, który pozwala twórcom zdjęć sprzedawać i wystawiać swoje dzieła.

· Wyszukiwarka NFT: pierwsza wyszukiwarka Web 3.0 NFT, która pomaga użytkownikom weryfikować historię NFT i zapobiegać potencjalnym oszustwom NFT.

Numbers wspiera czystość mediów cyfrowych i umożliwiają bardziej krytyczne myślenie o interakcjach między naszymi obrazami a otaczającym nas światem. Celem Numbers jest tokenizacja autentycznych zdjęć (zarówno obrazów jak i filmów) w celu stworzenia zdecentralizowanej sieci zdjęć w Web 3.0.

Strona | Twitter | Telegram | Discord | Medium

--

--

Ann Beg

Cryptocurrencies | Marketing and Social Media | 🇵🇱-Eng Translations